Samtec Inc. TW-07-05-G-D-325-090
Part No.:
TW-07-05-G-D-325-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-05-G-D-325-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)