Samtec Inc. TW-07-04-SM-D-290-110
Part No.:
TW-07-04-SM-D-290-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-SM-D-290-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)