Samtec Inc. TW-07-04-S-D-320-070
Part No.:
TW-07-04-S-D-320-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-S-D-320-070 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)