Samtec Inc. TW-07-04-G-D-350-090
Part No.:
TW-07-04-G-D-350-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-G-D-350-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)