Samtec Inc. TW-07-04-G-D-278-137
Part No.:
TW-07-04-G-D-278-137
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-G-D-278-137 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.278" (7.061mm)
Length - Tail:
0.137" (3.480mm)