Samtec Inc. TW-07-04-G-D-265-120
Part No.:
TW-07-04-G-D-265-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-G-D-265-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)