Samtec Inc. TW-07-04-G-D-160-205
Part No.:
TW-07-04-G-D-160-205
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-G-D-160-205 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)