Samtec Inc. TW-07-04-G-D-120-095
Part No.:
TW-07-04-G-D-120-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-04-G-D-120-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)