Samtec Inc. TW-07-03-L-T-225-105
Part No.:
TW-07-03-L-T-225-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 21POS
Shipping
TW-07-03-L-T-225-105 Information
Number of Positions:
21
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)