Samtec Inc. TW-07-02-L-S-125-095
Part No.:
TW-07-02-L-S-125-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 7POS
Shipping
TW-07-02-L-S-125-095 Information
Number of Positions:
7
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)