Samtec Inc. TW-06-12-S-D-425-342
Part No.:
TW-06-12-S-D-425-342
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-S-D-425-342 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.343" (8.700mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.342" (8.687mm)