Samtec Inc. TW-06-12-S-D-310-210
Part No.:
TW-06-12-S-D-310-210
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-S-D-310-210 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)