Samtec Inc. TW-06-12-G-D-845-180
Part No.:
TW-06-12-G-D-845-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-845-180 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.845" (21.463mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)