Samtec Inc. TW-06-12-G-D-740-212
Part No.:
TW-06-12-G-D-740-212
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-740-212 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.740" (18.800mm)
Length - Tail:
0.212" (5.385mm)