Samtec Inc. TW-06-12-G-D-660-275
Part No.:
TW-06-12-G-D-660-275
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-660-275 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)