Samtec Inc. TW-06-12-G-D-500-240
Part No.:
TW-06-12-G-D-500-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-500-240 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)