Samtec Inc. TW-06-12-G-D-475-220
Part No.:
TW-06-12-G-D-475-220
Description:
CONN HDR 12POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-06-12-G-D-475-220 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)