Samtec Inc. TW-06-12-G-D-472-240
Part No.:
TW-06-12-G-D-472-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-472-240 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.398" (10.109mm)
Length - Stack Height:
0.472" (11.989mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)