Samtec Inc. TW-06-12-G-D-470-160
Part No.:
TW-06-12-G-D-470-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-470-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)