Samtec Inc. TW-06-12-G-D-150-260
Part No.:
TW-06-12-G-D-150-260
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-150-260 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.700" (17.780mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)