Samtec Inc. TW-06-11-T-D-155-100
Part No.:
TW-06-11-T-D-155-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-11-T-D-155-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)