Samtec Inc. TW-06-11-S-D-120-115
Part No.:
TW-06-11-S-D-120-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-11-S-D-120-115 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)