Samtec Inc. TW-06-10-S-D-410-084
Part No.:
TW-06-10-S-D-410-084
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-10-S-D-410-084 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.084" (2.134mm)