Samtec Inc. TW-06-10-S-D-369-100
Part No.:
TW-06-10-S-D-369-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-10-S-D-369-100 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.369" (9.373mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)