Samtec Inc. TW-06-09-S-D-225-071
Part No.:
TW-06-09-S-D-225-071
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-09-S-D-225-071 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.071" (1.803mm)