Samtec Inc. TW-06-08-S-D-535-150
Part No.:
TW-06-08-S-D-535-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-08-S-D-535-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)