Samtec Inc. TW-06-08-S-D-460-255
Part No.:
TW-06-08-S-D-460-255
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-08-S-D-460-255 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.255" (6.477mm)