Samtec Inc. TW-06-08-S-D-430-130
Part No.:
TW-06-08-S-D-430-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-08-S-D-430-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)