Samtec Inc. TW-06-08-S-D-333-249
Part No.:
TW-06-08-S-D-333-249
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-08-S-D-333-249 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height:
0.333" (8.458mm)
Length - Tail:
0.249" (6.325mm)