Samtec Inc. TW-06-05-L-T-160-145
Part No.:
TW-06-05-L-T-160-145
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-06-05-L-T-160-145 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.289" (7.341mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)