Samtec Inc. TW-06-04-S-D-236-140
Part No.:
TW-06-04-S-D-236-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-04-S-D-236-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)