Samtec Inc. TW-06-03-S-D-300-078
Part No.:
TW-06-03-S-D-300-078
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-03-S-D-300-078 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.078" (1.981mm)