Samtec Inc. TW-06-03-S-D-235-150
Part No.:
TW-06-03-S-D-235-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-03-S-D-235-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)