Samtec Inc. TW-06-03-L-Q-310-060
Part No.:
TW-06-03-L-Q-310-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-06-03-L-Q-310-060 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)