Samtec Inc. TW-06-02-S-D-230-070
Part No.:
TW-06-02-S-D-230-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-02-S-D-230-070 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)