Samtec Inc. TW-06-02-S-D-224-078
Part No.:
TW-06-02-S-D-224-078
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-02-S-D-224-078 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.224" (5.690mm)
Length - Tail:
0.078" (1.981mm)