Samtec Inc. TW-06-02-S-D-120-125
Part No.:
TW-06-02-S-D-120-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-02-S-D-120-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)