Samtec Inc. TW-05-12-SM-D-790-140
Part No.:
TW-05-12-SM-D-790-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-12-SM-D-790-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)