Samtec Inc. TW-05-12-S-D-795-075
Part No.:
TW-05-12-S-D-795-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-12-S-D-795-075 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.795" (20.193mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)