Samtec Inc. TW-05-12-S-D-614-142
Part No.:
TW-05-12-S-D-614-142
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-12-S-D-614-142 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height:
0.614" (15.596mm)
Length - Tail:
0.142" (3.600mm)