Samtec Inc. TW-05-11-G-T-160-005
Part No.:
TW-05-11-G-T-160-005
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-05-11-G-T-160-005 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.005" (0.127mm)