Samtec Inc. TW-05-10-S-D-345-070
Part No.:
TW-05-10-S-D-345-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-10-S-D-345-070 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.199" (5.055mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)