Samtec Inc. TW-05-10-S-D-340-110
Part No.:
TW-05-10-S-D-340-110
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-10-S-D-340-110 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)