Samtec Inc. TW-05-08-S-D-547-126
Part No.:
TW-05-08-S-D-547-126
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-08-S-D-547-126 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.547" (13.894mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)