Samtec Inc. TW-05-07-S-D-500-118
Part No.:
TW-05-07-S-D-500-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-07-S-D-500-118 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)