Samtec Inc. TW-05-07-S-D-400-100
Part No.:
TW-05-07-S-D-400-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-07-S-D-400-100 Information
Number of Positions:
10
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.252" (6.400mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)