Samtec Inc. TW-05-07-G-T-487-090
Part No.:
TW-05-07-G-T-487-090
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-05-07-G-T-487-090 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.487" (12.370mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)