Samtec Inc. TW-05-07-G-Q-470-125
Part No.:
TW-05-07-G-Q-470-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-05-07-G-Q-470-125 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
20
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)