Samtec Inc. TW-05-06-S-T-452-080
Part No.:
TW-05-06-S-T-452-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-05-06-S-T-452-080 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height:
0.452" (11.481mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)