Samtec Inc. TW-05-06-SM-D-395-120
Part No.:
TW-05-06-SM-D-395-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-06-SM-D-395-120 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)